Bol to impulz. Chodila som po byte a hľadala zábavu pre moju hlavu, keď fyzické telo ma svoj „výchovný program“. Zrazu ma upútala kôpka kníh ? môjho manžela, ktorú používa k letnému oddychovaniu v sieti na záhrade a pri vode.

Žmurkol na mňa obal žltej knihy ?– „Kaviareň na konci sveta“ skvelý názov, napriek tomu, že nie som „kávičkár“, už iba predstava pariacej sa voňavej šálky kávy vo mne vyvoláva pocit pohody, stretnutia s priateľmi, čas pre vnútorný ponor, jedným slovom “idem s ňou relaxovať”. Ako ju vyberám, vidím ešte jednu svetlejšiu žltú knihu. Prebehne mi mysľou, že ktorú teraz? Čítam na obálke „Návrat do Kaviarne na konci sveta“ – výborne hneď tu mám aj pokračovanie, pomyslím si.?

A knižná pointa? Prekvapenie ? – Knihy majú podnázov „Príbeh o zmysle života“ a „Inšpiratívna cesta k sebe samému“. Posledný rok, keď riešim určité zdravotné obmedzenia, kladiem si veľa otázok a hľadám odpovede. Učím sa sama na sebe tak ako veľa z nás. Na osobných stretnutiach z mojich a Vašich skúseností potom spolu objavujeme pre Vás nový svet.

IMPULZ k výberu kníh a VÝSLEDOK sú dve svojsky a zábavne, zároveň veľmi inšpiratívne napísané knihy. Sú o tom ako vystúpiť zo zhonu a stresu, ako si oddýchnuť a vykročiť na cestu k plnohodnotnému životu. Človek nemá snívať o tom, čo bude ale ŽIŤ TERAZ ČO JE. Život sa nemá odkladať. Nečakať na lepšiu kondičku, teplejší deň, zdravší pocit v tele, viacej peňazí, chápavejšieho manžela, vyrastené deti, kamarátku ktorá pôjde so mnou, menej práce atď. ŽI TERAZ! NIE NESKôR! – to je ten odkaz.

„… reklamný manažér John zablúdi a ku kaviarni ho dovedie únavná cesta. Chce si tu iba na chvíľu oddýchnuť a pokračovať v ceste. Na jedálnom lístku v ponuke dňa objaví tri otázky❓❓❓:

PREČO STE TU? BOJÍTE SA SMRTI? CÍTITE SA NAPLNENÝ?

Na otázky si má odpovedať sám, kým bude čakať na jedlo. Otázky o zmysle života Johna najprv znechutia, no potom sa na ne pokúsi nájsť odpoveď.“

Skúste nájsť ODPOVEĎ na tri OTÁZKY❓❓❓ aj VY priatelia, úprimne objavujte SEBA. Ak Vás otázky znechutia, kúpte si knihu alebo viete, čo príďte na rozhovor a nájdeme tie odpovede pre Vás.

Krásny deň ??