Bunkové soli

Čo sú Bunkové (tkanivové) soli ?

Koncepcia tkanivových (bunkových) solí bola formulovaná postupne od roku 1870 ako evolúcia prác európskych vedcov a lekárov ako Binet, Moleschott, Von Liebig, Virchow a Schüssler.

Dr. Schüssler identifikoval a určil 12 minerálnych (anorganických) tkanivových (bunkových) solí, ktorých nedostatok niektorej z nich vedie k narušeniu bunkového metabolizmu, prípadne až k narušeniu zdravia.

S pokračujúcim poznaním tkanivových (bunkových) solí a biochemického výskumu, po smrti Dr. Schüsslera boli identifikované ďalšie minerálne látky v tkanivách a krvi a následne vznikla tzv. doplnková rada tkanivových solí. V súčasnosti ju tvorí 15 tkanivových (bunkových) solí, od čísla 13 po 27.

Prvé fyzické príznaky nedostatku niektorej z tkanivových (bunkových) solí v organizme sa prejavia na tvári – zmenou sfarbenia a textúry pokožky, skôr ako je možné diagnostikovať poškodenie funkcií tkaniva alebo orgánov v tele.

Dr. Schüssler a jeho následovníci verili a veria, že včasná náprava nerovnováhy na bunkovej úrovni , umožní telu predísť vážnejším zdravotným problémom alebo urýchliť liečenie už prebiehajúceho ochorenia a tým dosiahnuť schopnosť normálne fungovať. Zlepšuje sa fyzické zdravie, telesná pohoda, miznú znaky starnutia, tvár začne zdravo žiariť, naštartuje sa biochemický systém tela.

Tkanivové (bunkové) soli nie sú medikáciou. Asistujú prirodzenej samoliečebnej, čistiacej a regeneračnej schopnosti tela a poskytujú bunkám esenciálne anorganické živiny na obnovenie rovnováhy a regeneráciu.

Súbor základných solí tvorí 12 minerálnych zlúčenín draslíka, sodíka, kalcia, magnézia, kremíka a železa (ako sírany, fosforečnany, chloridy alebo ako oxid). Ich zastúpenie je v tkanivách a bunkách kvantitatívne.

Súbor doplnkových solí predstavuje minerálne látky kvantitatívne menej zastúpené, z ktorých niektoré sú prítomné len v stopových množstvách: mangán, chróm, meď, selén, zinok, jód, lítium a zlato. Z nich najvýznamnejšie zastúpenie má zinok.

 Tkanivové (bunkové) soli a ich výroba :

Tkanivové (bunkové) soli sú vyrábané práškovou trituráciou D6/D3/ rakúske tkanivové soli v potencii D12 (potencia v pomere 1:1 000 000/1:1 000 000 000 000), ktorá je podobná homeopatickej výrobe. Účinok tabliet TS je súčtom kvantitatívneho doplnenia zisteného chýbajúceho minerálu a energetickej informácie. V takejto zriedenej minimálnej dávke je vstrebateľnosť anorganického materiálu tkanivami najvyššia a tým aj účinok. Tento postup garantuje najväčšiu uzavrenosť pôsobiacej substancie spojenú s najvyššou reakčnou schopnosťou danej látky.

Sú vyrábané bez obsahu cukru, bez lepku, bez laktózy (slovenské TS) a  bez živočišných derivátov. Nenarúšajú zubnú sklovinu, neovplyvňujú hladinu krvného cukru, sú vhodné pre každého, vrátane ľudí s nízkokalorickou diétou, diabetikov, vegetariánov a vegánov, tehotné, dojčiace ženy alebo najmenšie deti (deťom treba tabletu rozdrviť na prášok a povytierať ďasná alebo rozpustiť prášok v čistej vode na pitie).

Tkanivové (bunkové) soli:

–       „Biominerál D6 ®“, Bratislava.

         Schválené Úradom Verejného zdravotníctva SR zo dňa 5.3.2010.   Cena je 12,- €/za 1 balenie/ 90 g/180 tbl.

Tkanivové (bunkové) soli a užívanie:

Tkanivové (bunkové) soli sú bezpečné a jemné prípravky látok, ktoré sa prirodzene nachádzajú v ľudskom tele a preto neovplyvňujú alebo nepôsobia proti akejkoľvek medikácií a liečbe.

TS požuté alebo rozpustené pod jazykom, sa vstrebávajú priamo cez membrány orálnych slizníc do krvného riečiska a stávajú sa tak okamžite dostupnými pre organizmus. Doporučujem 5 – 10 min. pred a po užití nejesť, nepiť.

Najlepšie výsledky sa dosahujú pravidelným každodenným užívaním, dvakrát denne. Pri akútnych stavoch je možné opakovať dávku častejšie, každú hodinu.

Pre čo najlepšiu využitelnosť pre organizmus je lepšie užiť 3 krát jednu tabletu ako jedenkrát užiť 3 tablety naraz.

Pri užívaní viacerých minerálov doporučujem rozpušťať minerály v ústach jednotlivo, ak sa nedohodneme počas konzultácie inač (napr. pri migréne Nat Sulph a Mag Phos spolu) Malým deťom rozdrvte a rozpusťte v malom množstve vody.

V systéme TS pracujeme s minerálnymi látkami, ktoré sa v rozpustenom stave prepravujú do cieľových tkanív organizmu a preto by sme mali dodržiavať pravidelný pitný režim – čerstvú vodu. Doporučujem min. 1 dcl čistej vody (nie džús, čaj, káva) na 1 tabletku TS.

TS je možné kombinovať s homeopatikami alebo s klasickými liekmi.

Tkanivové (bunkové) soli a nežiadúce účinky:

Nosičom sú rastlinné polyoly, pri rakúskych tkanivových soliach je nosičom laktóza.

V ojedinelých prípadoch môžu spôsobovať spočiatku plynatosť a vo väčšom množstve mať laxatívny účinok.

Tkanivové (bunkové) soli a balenie /skladovanie:

– Tkanivové (bunkové) soli Biomineral D6 sú balené v umelohmotnom kontajneri po 180 tbl., 90 g. (slovenské tkanivové soli)

Veľkosť balenia je na 3 mesačnú spotrebu pre 1 osobu pri užívaní 2×1 každý deň.

Tkanivové (bunkové) soli sa skladujú na suchom a chladnom mieste, mimo priameho slnka a zdrojov elektromagnetického žiarenia ako je mobilný telefón, TV, mikrovlná rúra, chladnička … atď.

Cenník

Tkanivové (bunkové) soli a cena:

– konzultácia a diagnostika pre Tkanivové (bunkové) soli trvá 60 min                                       20 € vrátane DPH

(rozhovor, tvárová diagnostika, meranie virguľami podľa záujmu)

– meranie virguľami pre tkanivové (bunkové) soli do 30 min.                                                    10 € vrátane DPH

– poradenstvo pre tkanivové (bunkové) soli bez merania do 30 min                                        10 € vrátane DPH

– poradenstvo (mail, telefon) pre bunkové soli zakúpene v Mikom Energy                              bezplatne

 Tkanivové soli Biomineral D6 (Dr. Schusslera), Bratislava                                                           12 €/ks – 1 bal/90g/180 tbl.

Miesto konzultácie/poradca :

–    ul. Červeňáková 11, časť Bratislava – Dúbravka / Dolný Kubín podľa dohody
–    Ing. Jana Kutešová (certifikovaný poradca od roku 2010)

Platba: prevodom – úhrada vystavenej faktúry

Tkanivové (bunkové) soli Vám po e-mailovej objednávke môžem zaslať kuriérom alebo Slovenskou poštou.