Bunkové soli

Čo sú Bunkové (tkanivové) soli ?

Koncepcia Bunkových solí bola formulovaná postupne od roku 1870 ako evolúcia prác európskych vedcov a lekárov ako Binet, Moleschott, Von Liebig, Virchow a Schüssler.

Dr. Schüssler identifikoval a určil 12 minerálnych (anorganických) bunkových solí, ktorých nedostatok niektorej z nich vedie k narušeniu bunkového metabolizmu, prípadne až k narušeniu zdravia.

S pokračujúcim poznaním bunkových solí a biochemického výskumu, po smrti Dr. Schüsslera boli identifikované ďalšie minerálne látky v tkanivách a krvi a následne vznikla tzv. doplnková rada bunkových solí. V súčasnosti ju tvorí 15 bunkových solí, od čísla 13 po 27.

Prvé fyzické príznaky nedostatku niektorej z bunkových solí v organizme sa prejavia na tvári – zmenou sfarbenia a textúry pokožky, skôr ako je možné diagnostikovať poškodenie funkcií tkaniva alebo orgánov v tele.

Dr. Schüssler a jeho následovníci verili a veria, že včasná náprava nerovnováhy na bunkovej úrovni , umožní telu predísť vážnejším zdravotným problémom alebo urýchliť liečenie už prebiehajúceho ochorenia a tým dosiahnuť schopnosť normálne fungovať. Zlepšuje sa fyzické zdravie, telesná pohoda, miznú znaky starnutia, tvár začne zdravo žiariť, naštartuje sa biochemický systém tela.

Bunkové soli nie sú medikáciou. Asistujú prirodzenej samoliečebnej, čistiacej a regeneračnej schopnosti tela a poskytujú bunkám esenciálne anorganické živiny na obnovenie rovnováhy a regeneráciu.

Súbor základných solí tvorí 12 minerálnych zlúčenín draslíka, sodíka, kalcia, magnézia, kremíka a železa (ako sírany, fosforečnany, chloridy alebo ako oxid). Ich zastúpenie je v tkanivách a bunkách kvantitatívne.

Súbor doplnkových solí predstavuje minerálne látky kvantitatívne menej zastúpené, z ktorých niektoré sú prítomné len v stopových množstvách: mangán, chróm, meď, selén, zinok, jód, lítium a zlato. Z nich najvýznamnejšie zastúpenie má zinok.

 Bunkové soli a ich výroba :

Bunkové soli sú vyrábané práškovou trituráciou D6/D3/ rakúske tkanivové soli v potencii D12 (potencia v pomere 1:1 000 000/1:1 000 000 000 000), ktorá je podobná homeopatickej výrobe. Účinok tabliet BS je súčtom kvantitatívneho doplnenia zisteného chýbajúceho minerálu a energetickej informácie. V takejto zriedenej minimálnej dávke je vstrebateľnosť anorganického materiálu tkanivami najvyššia a tým aj účinok. Tento postup garantuje najväčšiu uzatvorenosť pôsobiacej substancie spojenú s najvyššou reakčnou schopnosťou danej látky.

Sú vyrábané bez obsahu cukru, bez lepku, bez laktózy (slovenské BS) a  bez živočišných derivátov. Nenarúšajú zubnú sklovinu, neovplyvňujú hladinu krvného cukru, sú vhodné pre každého, vrátane ľudí s nízkokalorickou diétou, diabetikov, vegetariánov a vegánov, tehotné, dojčiace ženy alebo najmenšie deti (deťom treba tabletu rozdrviť na prášok a povytierať ďasná alebo rozpustiť prášok v čistej vode na pitie).

Bunkové soli:

–       „Biominerál D6 ®“, Bratislava.

         Schválené Úradom Verejného zdravotníctva SR zo dňa 5.3.2010.   Cena je 13,- €/za 1 balenie/ 90 g/180 tbl.

Bunkové soli a užívanie:

Bunkové soli sú bezpečné a jemné prípravky látok, ktoré sa prirodzene nachádzajú v ľudskom tele a preto neovplyvňujú alebo nepôsobia proti akejkoľvek medikácií a liečbe.

BS požuté alebo rozpustené pod jazykom, sa vstrebávajú priamo cez membrány orálnych slizníc do krvného riečiska a stávajú sa tak okamžite dostupnými pre organizmus. Doporučujem 5 – 10 min. pred a po užití nejesť, nepiť.

Najlepšie výsledky sa dosahujú pravidelným každodenným užívaním, dvakrát denne. Pri akútnych stavoch je možné opakovať dávku častejšie, každú hodinu.

Pre čo najlepšiu využitelnosť pre organizmus je lepšie užiť 3 krát jednu tabletu ako jedenkrát užiť 2 tablety naraz.

Pri užívaní viacerých minerálov doporučujem rozpušťať minerály v ústach jednotlivo, ak sa nedohodneme počas konzultácie inak (napr. pri migréne Nat Sulph a Mag Phos spolu) Malým deťom rozdrvte a rozpusťte v malom množstve vody.

V systéme BS pracujeme s minerálnymi látkami, ktoré sa v rozpustenom stave prepravujú do cieľových tkanív organizmu a preto by sme mali dodržiavať pravidelný pitný režim – čerstvú vodu. Doporučujem min. 1 dcl čistej vody (nie džús, čaj, káva) na 1 tabletku BS.

BS je možné kombinovať s homeopatikami alebo s klasickými liekmi.

Bunkové (tkanivové) soli a nežiadúce účinky:

Nosičom sú rastlinné polyoly, pri rakúskych tkanivových soliach je nosičom laktóza.

V ojedinelých prípadoch môžu spôsobovať spočiatku plynatosť a vo väčšom množstve mať laxatívny účinok.

Bunkové (tkanivové) soli a balenie /skladovanie:

Bunkové (tkanivové) soli Biomineral D6 sú balené v umelohmotnom kontajneri po 180 tbl., 90 g. (slovenské bunkové soli)

Veľkosť balenia je na 3 mesačnú spotrebu pre 1 osobu pri užívaní 2×1 každý deň.

Bunkové soli sa skladujú na suchom a chladnom mieste, mimo priameho slnka a zdrojov elektromagnetického žiarenia ako je mobilný telefón, TV, mikrovlná rúra, chladnička … atď.

Cenník

Bunkové (tkanivové) soli a Cena:

konzultácia a diagnostika pre Bunkové soli trvá 60 min                                                          40 € 

(rozhovor, tvárová diagnostika, meranie virguľami podľa záujmu, online alebo osobne)

poradenstvo a meranie virguľami pre Bunkové soli do 30 min.  (osobne)                            20 € 

– poradenstvo bez merania pre Bunkové soli do 30 min   (online)                                            20 € 

poradenstvo  (online) pre Bunkové soli zakúpené v Mikom Energy, do 15 min                   bezplatne

Bunkové soli Biomineral D6 (Dr. Schusslera), Bratislava                                                       13 €/ks – 1 bal/90g/180 tbl.

Miesto konzultácie/poradca :

–    ul. Červeňáková 11, časť Bratislava – Dúbravka / Zochova,
–    Dolný Kubín (podľa dohody)
–    Ing. Jana Kutešová (certifikovaný poradca od roku 2010)

 

Platba: prevodom – úhrada vystavenej faktúry

Bunkové soli Vám po e-mailovej objednávke môžem zaslať kuriérom GLS alebo Slovenskou poštou.