Milé žienky a milí páni,

tí ktorí ma poznáte z konzultácií, zo seminárov alebo v tomto roku ste účastníkmi v online motivačno-podpornej skupine „Ja som“, viete ako veľmi odporúčam pravidelný pitný režim.

V mesiaci február, je vhodné podporovať orgán Obličky. Orgánový kruh roka začína práve vylučovacími orgánmi: január- močový mechúr a február – obličky. Veľa krát sa mylne stáva, že sa na jar vrháme do očisty pečene a pritom základná časť očisty začína práve už v zimnom období a to močovými vylučovacími orgánmi. Až po „detoxikácii“ prečistení obličiek sa môžeme v apríli pustiť do orgánu pečeň, na jeseň sa sústrediť na orgán pľúca a v zime sa zamerať na orgán hrubé črevo. Všetky tieto orgány patria medzi „detoxikačné“ a prispievajú k vylučovaniu toxínov a škodlivých látok von z tela, každý má svoju cestu čistenia a vylučovania, ale navzájom sa podporujú a vytvárajú spoločný obraz, naše zdravé orgánové puzzle a všetky potrebujú dostatok VODY. 

Február tohto roka je zvlášť pre pitný režim dôležitý aj v tom, že veľa z nás pracuje z domu a často zabúda na pravidelný pitný režim. Ranné alebo poobedné „preliatie“  0,5 litrom vody urobí v organizme viacej škody ako úžitku. Hlavne to ranné. Medzi 5 a 7 hodinou ráno je aktívne doba hrubého čreva, ktorému sa žiada 2-3 dcl teplej vody na vypitie (môže byť obohatená o citrón, jablčný ocot), aby sa mohlo rozbehnúť vylučovanie. Kúry odporúčajúce vypiť hneď ráno 0,5 – 1 liter vody nalačno sú hazardom pre zdravie. V tomto čase je pasívna doba orgánu obličky a preto veľké množstvo vody v krátkom čase v túto hodinu je extra záťažou pre oddychujúce obličky. Dennú spotrebu tekutín by sme mali dopĺňať postupne počas dňa najneskôr do 19 hodiny, neskôr už väčšie dávky pitia obličkám taktiež neprospievajú. Najlepšou cestou je pravidelne pitie po „dúškoch“ 1-2 dcl.

Tento dlhý úvod bol zámerom poukázať na dôležitosť rovnováhy vody v organizme, a ani veľa vody naraz ani málo vody nie je cesta ku zdraviu tela a energii pre dušu. Nie nadarmo je voda spájaná s emóciami.

Inšpirovala som sa poslednými pár rozhovormi práve s Vami a Vašimi otázkami:

„Ako keď pracujem z domu, občas popri tom varím/upratujem/nakupujem/kontrolujem dieťa, ako nezabúdať na seba a na pitie vody. Ja to skrátka nedávam“

Ináč trošku výhovorka. Pretože, keď sme boli v pravidelnom pracovnom kancelárskom živote, som naopak veľa krát počula:

„Nemôžem si dovoliť veľa piť, aby som počas rokovania/stretnutia nepotrebovala ísť na wc.“

Z toho vyplýva, že pravidelné pitie je pre väčšinu ľudí problém.

„A ako nato?“

Mne osobne sa osvedčila prenosná fľaša. Keďže dlhé roky pracujem z bezolovnatým sklom máme ich doma niekoľko. Ak máte po ruke fľašu, džbán s presným obsahom 0,5 či 1 liter, môžete si úplne jednoducho skontrolovať či ustrážiť svoj pitný režim. Doplniť takúto fľašu 2-3x za deň (podľa objemu) je jednoduchšie ako sa chodiť napiť po jednom pohári.

Ak práve svoju „prenosnú fľašu“ nemáte, alebo ste zatúžili svoj pitný režim „skrášliť“ cez zdravé sklo, originálnu, farebnú či vodíkovú fľašu/pohár môžete pozrieť u mňa na eshop.

NÁJDI SVOJU SUPER FĽAŠU

Niekoľko tipov pre Vás na prenosnú, originálnu fľašu:

 • Fľaša LAGOENA 0,5l / 0,7l – mikomenergy Fľaša LAGOENA. Praktická, na dne s Kvetom života, môžete ju používať v korkovom obale alebo bez. V dvoch objemoch. Bezolovnaté sklo. Strojová s podielom ručnej výroby. Celá z „eko“ materiálov pochádzajúcich výlučne z prírodných surovín.
 • Fľaša Thank You 0,5 l / 0,7 l – mikomenergy Fľaša THANK YOU. Praktická, prenosná fľaša z bezolovnatého skla, na dne názov Thank you, v korkovom obale. V troch objemoch. Strojová s podielom ručnej výroby. Celá z „eko“ materiálov pochádzajúcich výlučne z prírodných surovín.
 • Fľaša inu! biela – mikomenergy Fľaša INU. Šperk v troch farebných variantoch, v objeme 0,5 l, materiál bórokremičitého sklo bez olova, obsahuje vymeniteľnú nádobu na drahé kamene, v pôvodnom balení s kúskami krištáľov, gravírovaný Kvet života.
 • KARAFA DELICATE 0,5 l – mikomenergy Karafa Delicate s objemom 0,5 l. Originálna, ručná výroba, materiál bezolovnaté sklo, s objemom 0,5 l, na dne karafy môže byť Kvet života v 24 karátovom prevedené, bielom prevedení alebo bez Kvetu života. Karafa sa dodáva so sklenenou zátkou. Elegancia na Vašom stole.
 • KARAFA CADUS 1l/1,5l – mikomenergy Karafa CADUS s Kvetom života. Originálna, ručná výroba tradičným sklárskym postupom, v dvoch objemoch, bezolovnaté sklo, na dne s bielym Kvetom života, so sklenenou zátkou.
 • KARAFA CADUS 1l/1,5l – s kryštálmi – mikomenergy Karafa CADUS s kryštáľmi. Originálna a príťažlivá pre milovníkov kameňov, v dvoch objemoch, ručná výroba tradičným sklárskym postupom, bezolovnaté sklo, na dne s výklenkom pre vkladanie drahých kameňov, v základnej výbave je 45 g zmes z ametystu, krištáľu a ruženínu. Karafa sa dodáva so sklenenou zátkou.
 • ANJELSKÁ KARAFA – mikomenergy ANJELSKA karafa s objemom 1l. Elegantná, satinové sklo, s afirmáciami Láska-Svetlo-Šťastie-Harmónia-Zdravie, v základnom variante je karafa so sklenenou guľou (sklo). Je možné dokúpiť zátky z rôznych drahých kameňov.

Tip pre milovníkov malých bubliniek „Vodíková voda“, ako doplnok pitného režimu. Molekula vodíka sa v tele človeka ihneď rozkladá na atómy vodíka, ktoré ľahko prenikajú do buniek a vyvolávajú reakciu s voľnými radikálmi.

Tip pre každého kto ku skvelej fľaši hľadá aj skvelý pohár:

 • POHÁR GALILEO 0,5 l – mikomenergy Pohár Galileo. Elegantný, jediný s objemom 0,5 l, vhodný aj do umývačky riadu, ručne fúkaný, bezolovnaté sklo, na dne vygravírovaný biely Kvet života.
 • POHÁR MYTHOS 0,25 l – mikomenergy Pohár Mythos – Kvet života. Robustný a odolný s ťažiskom na dne a preto jeho prevrhnutie je nemožné. Praktický s objemom 0,25 l, strojová výroba, na dne Kvet života v rôznych prevedeniach od 24-karátového zlata po farebný Kvet života.
 • POHÁR MYTHOS ČAKROVÝ 0,25 l – mikomenergy Pohár Mythos – Čakra. Jedinečný, na dne sa nachádza farebný symbol čakry a afirmácia k čakre v 8 jazykoch. S ťažiskom na dne je prevrhnutie nemožné. Strojová výroba. Praktický objem 0,25l.
 • POHÁR MYTHOS PRE DETI 0,25 l – mikomenergy. Pohár Mythos – Dieťa. Hravý pre deti. Ťažisko na dne zabezpečuje stabilitu pohára, objem 0,25 l. Pohár je k dispozícií v 4 variantoch, na dne je obrázok Fauny / Flóry a vytvára spoločný obrázok plus má afirmáciu napr. pohár na dne v nebesky modrej farbemá obrázok Ryby/Slnko a afirmácia Som šťastný.

Informácie o jednotlivých tipoch si môžete prečítať priamo na stránke, vrátane fotiek.

Ak by ste potrebovali akékoľvek informácie kontaktujte ma, väčšinu tovaru prešlo mojimi rukami alebo je súčasťou našej domácnosti.

Na zdravie a nech nám pohár čistej vody chutí

Majte pohodový čas

j.