SEBADôVERA a jej posilňovanie Krok 2 ?

V sobotu som ostala sama doma s plnou hlavou plánov ako si polenoším. Keď som hľadala tú správnu polohu medzi poduškami. Zrazu som mala obrovskú chuť na les. Podvečerný les. SAMA. Pre mňa najlepšia relaxácia, priatelia. Vedomá meditácia v pohybe, ísť vo vlastnom tichu. Tým, že bol podvečer väčšinou ľudia už z lesa vychádzali. V minulosti by to bolo pre mňa NEPREDSTAVITEĽNÉ. Sama do lesa, podvečer, veď čo všetko sa mi môže stať, čo tie divé svinky, dúbravské? ? V súčasnosti je to pre mňa ODMENA. ? Keďže sme rodinka turistov, ísť do lesa sama je priam zázrak, vždy je totižto po ruke nejaký dobrovoľník. Prečo o tom píšem? Pokračujeme v štúdiu krokov ako posilňovať SEBA-DôVERU.

Takže KAM SA PODELI MOJE STRACHY a OBMEDZENIA z minulosti? ?

ZMENOU vlastného nastavenia, pohľadu , postoja- skrátka ZMIZLI. Vždy si môžeme VYBRAŤ. Sami si vyberáme ako budeme na situáciu POZERAŤ. Pozeranie je výsledkom nášho nastavenia- chceme byť ustráchaný, naštvaný, vyčerpaný či šťastný, spokojný a vyrovnaný. Je to o nás či odovzdáme svoju silu, nový zážitok, nové poznanie z dôvodu nedôvery, strachu, pocitu, že toto nemôžem ovplyvniť. Môžeme ZMENIŤ SVOJ POSTOJ, svoje nastavenie. Je to dlhotrvajúci stav, keď sa učíme, trénujeme hľadať v situáciách niečo iné ako sme boli zvyknutí vidieť, inak na nereagovať.

Ak sme boli bojovníci snažíme sa nájsť odstup a nechať zbrane v pokoji. Ak sme boli tí, čo ustupovali, učíme sa vedieť povedať svoj názor. Ak sme boli vždy obklopení ľuďmi, že sme aj zabudli, čo vlastne chceme mi sami, učíme sa nájsť krásu vo chvíľach byť sami sebou, bez filtrov. A ak máte pocit, že ste zlyhali, tak to je práve chvíľa pre zmenu postoja a hľadanie toho, čo Vás to naučilo, čo Vám daná skúsenosť priniesla … ZMEŇTE svoj “FOKUS”, svoj uhoľ pohľadu na seba a okolie.

ZMEŇTE SVOJE VNÚTORNÉ NASTAVENIE a zažijete novú chuť SEBA-DôVERY.A pokojne sa ozvite, ak treba?Cvičenie na záver:”VDYCHUJ DôVERU A VYDYCHUJ NEVIEM, NEMôŽEM.”

FOTO1: križovatka v lese. Dlho som tu nenápadnú cestičku vpravo nevidela.