KROK TRETÍ – POROVNÁVANIE SA S OKOLÍM

NEMÁŠ dôvod byť smutná/nahnevaná/vyčerpaná, veď MÁŠ super manžela, dieťa, dom, prácu či postavu = PRIPOMÍNA Vám to niečo?

ALEBO = Jej to šéf večne zožerie. Ona si ho vôbec nezaslúži. Už zase má nové topánky. Ani nemaká ako ja a chudá je. Taká je a darí sa jej. Načo mu je taká motorka, veď je slabší šofér ako ja.

Moja osobnú skúsenosť s fakt milou klientkou (bola v strese, keď mi hovorila) „Janka nechcem Vám radiť, ale nemali by ste dávať na sociálne siete fotku, kde tak zle vyzeráte“ Ups, a ja som bola na fotke taká šťastná, 3,5 mesiaci bez chôdze a moje prvé zvládnuté schody.

PREČO niečo a niekoho POROVNÁVAME so sebou a svojimi pocitmi?

Vo svete, kde ľudia upravia svoje fotky, videa cez 100 filtrov pokiaľ ich zverejnia, vo svete kde mať tričko z minulej sezóny je out,  kde hodnotíme podľa obalu, kde poškuľujeme kto čo má. Porovnávame sa s imaginárnym svetom sociálnych sietí, ale aj s blízkymi priateľmi, kolegami. Každý deň SME pod PAĽBOU vnemov, lákadiel, informácií a krivých zrkadiel, keď ostať AUTENTICKÍ môže spôsobiť okoliu ŠOK. 

A VY OSTÁVATE SAMI SEBOU?

KROKU 3 na ceste k SEBA-DôVERE = NEPOROVNÁVAJTE SA S OSTATNÝMI.

AK ÁNO, tak IBA SAMI SO SEBOU. SO SVOJOU OSOBOU SPRED týždňa, či roka. Oceňujte svoje ÚSPECHY, svoju ZMENU.KAŽDÝ MÁ SVOJ PRÍBEH. Každý jeden má svoje „topánky“, ktoré nosí a my vôbec ani len netušíme či ho „tlačia“, ako sa mu „kráča“. Navonok to môže vyzerať ÚŽASNE. Nevidíme jeho hodiny driny, potu, sĺz, odopierania, možno samoty.

NEPOROVNÁVAJTE SA – STE JEDINEČNÝ originál. NIKTO nevie zahrať Vašu rolu LEPŠIE ako VY.

POROVNÁVANIE vedie NÁS SAMÝCH k FRUSTRÁCIÍ, smútku, hnevu, agresivite, menejcennosti, DEPRESII, pre ktoré možno prehliadneme SVOJU CHVÍĽU. POROVNÁVANIE nie je cesta ani k SEBADôVERE ani k SEBAHODNOTE.Buďte VERNÝ svojmu TEMPU v živote, svojej CESTE, tak ako ste verný svojím NOHÁM, ktoré Vás NESÚ.

Videla som poučný krátky dokumentárny film www.tarak.cz/oknoksousedum V roku 2019 získal Oskara za najlepší krátky hraný film. Odporúčam. Vďaka @seba-vedomazena

Ak  potrebujete zdieľať SEBA, príďte na pokec.

AFIRMÁCIA: „Dôveruj, že všetko je v najlepšom poriadku.“