EKO SKLO – Výrobky na základe Zlatého rezu

Prírodné materiály sú to najlepšie pre ľudí, faunu a životné prostredie. Výrobky z plastov predstavujú nebezpečenstvo pre prírodu a najmä pre zvieratá. Plasty končia v oceánoch, kde ohrozujú morské živočíchy. A cez potravinový reťazec sa plasty dostávajú aj do nášho tela. Preto 99% výrobkov Nature´s Design neobsahujú plasty. Tieto výrobky sú symbolom elegantných, užitočných výrobkov blízkych prírode, určených na každodenné používanie – pre harmóniu ducha, duše a tela.

Výrobky v harmónii s prírodou

Všetky výrobky sa zakladajú výlučne na prírodných surovinách ako kremenný piesok, vápnik, kremeň, kaolín, živec, íl, drevo, korok a kaučuk. Sú vyrábané ekologicky z prírodných a udržateľných surovín, aby sa dali recyklovať (sklo, keramika) alebo prirodzene odbúrať kompostovaním (drevo, korok, kaučuk).

Hľadanie dokonalého tvaru priviedlo výrobcu k proporciám Zlatého rezu. Proporcie sú vytvorené na základe Zlatého rezu, ktoré už v antike boli považované za synonymum krásy a estetiky. Túto dokonalú vyváženosť dodnes nachádzame v umení, architektúre a dizajne a iných oblastiach. Zlatý rez je prítomný všade v prírode. Je výsledkom vyvážených proporcií, kedy je väčšia časť k menšej časti v rovnakom pomere ako celok k väčšej časti – Fibonacciho postupnosť čísiel v prírode. Všetky výrobky zo skla a z porcelánu sú navrhnuté s prihliadnutím na tieto zásady. Preto je každý kus skutočnou pastvou pre oči.

Prastarý symbol kvetu života je symbol posvätnej geometrie, ktorý sa vyskytuje v mnohých kultúrach a náboženstvách. Je symbolom ustavičného procesu tvorby a pomáha harmonizovať štruktúru vody. Kvet života pozostáva z viacerých, navzájom sa prekrývajúcich kruhov. Počiatkom je kruh v strede. Kvet života zapracovaný do výrobkov pripomína vode svoj prakód. Voda sa usporiada opäť symetricky, čo zodpovedá jej základnej, šesťuholníkovej štruktúre. A práve tento šesťuholníkový základný vzor sa nachádza aj v kvete života. Kvet života na spodku výrobku vkladá do vody ďalšie informácie a tým zvyšuje biologickú hodnotu revitalizovanej vody. Kvet života je umiestnený na dne pohárov a karáf, spravidla zvonka.

  • Zlatý (24-karátové zlato) vkladá do revitalizovanej vody najmä životnú energiu.
  • Farebný kvet života – prináša pozitívny účinok k sebe a svetu a optimizmus.
  • Biely kvet života je symbol čistoty. Pomôže rozšíriť vnímanie seba samého a umožní Vám otvoriť sa novým možnostiam a návrhom.
  • Platinový kvet života je vhodný na posilnenie dôvery v seba samého a lásky voči sebe samému.

Prazdroj života – voda

Každý, kto sa niekedy napil chladnej vody z horského potoka, pozná znamenitú chuť čerstvo pramenitej vody z vlastnej skúsenosti. Doma z vodovodu však taká chutná voda netečie. Niet sa, čo diviť keďže musí putovať potrubím. Výrobca vizuálne zdokumentoval, do akej hĺbky výrobky ovplyvňujú štruktúru vody z vodovodu. Pre všetky výrobky dal spraviť fotografie kryštálikov vody pred úpravou a po nej. Skúšky boli vykonané vo švajčiarskom laboratóriu E. F. Braun v Uttigene. Vzorky vody boli fotografované postupom, ktorý vyvinul japonský vedec Masaru Emoto.

Všetky vzorky vody z výrobkov vykazujú mimoriadne pozitívne zmeny s veľmi jemnými, symetrickými kryštalickými štruktúrami Tieto zmeny, vyvolané a umocnené prvkami dizajnu (Zlatý rez Kvet života, starostlivá voľba materiálov), dávajú vode čerstvú, príjemnú, nefalšovanú prirodzenú chuť. Fotky sú v katalógu výrobkov pri každom výrobku.

Čistenie

Usadeniny odstránite čistou vodou, v ktorej rozpustíte polievkovú lyžicu octu, prípadne používajte výrobky so symbolom Eko. Výrobky so symbolom umývajte ručne, bez symbolu sú vhodné aj do umývačky riadu. Drevené viečko, korkový obal smú byť čistene iba vlhkou utierkou, nepatria do umývačky riadu.

Doprava

Osobný odber alebo kuriérom spoločnosťou GLS